kaipe.pl

Przeczytaj, w jaki sposób pomogłam Agnieszce z Biura Rachunkowego Kaipe w usprawnieniu strony

STRONA NALEŻY DO:
Agnieszki Leśniewskiej,
szefowej Biura Rachunkowego Kaipe.

MOTYW:
Hestia (bezpłatny).

Ja o współpracy z Agnieszką

Agnieszka sama stworzyła swoją stronę z wykorzystaniem WordPressa. Zwróciła się do mnie o poradę w dość drobnej kwestii, jednak gdy zajrzałam na jej stronę, okazało się, że mogę jej podpowiedzieć jeszcze kilka rzeczy, które wyjdą jej stronie na dobre.

Jedna zmiana, którą zaproponowałam Agnieszce była zasadnicza - chodziło o zmianę motywu. Ten, który wybrała, był od dawna nieaktualizowany, co oznaczało, że może mieć luki bezpieczeństwa i być bardziej narażony na ataki hakerskie. Dlatego znalazłam dla jej firmy inny motyw, również bezpłatny i dostosowany do jej wymagań, ale regularnie aktualizowany.

Doradziłam, jak zadbać o bezpieczeństwo strony, bo kilka kwestii wymagało poprawy w tym zakresie. Przypomniałam o konieczności robienia backupów i podpowiedziałam, jaką wtyczkę można do tego wykorzystać.

Strona Agnieszki zbyt długo się ładowała. Przyczyną były zbyt duże i nieskompresowane zdjęcia. Wytłumaczyłam jej, jak za pomocą tego bezpłatnego narzędzia można łatwo skompresować zdjęcia, aby po wrzuceniu nas serwer nie spowalniały strony.

Jedna z podstron kiepsko wyświetlała się w wersji mobilnej. Pokazałam więc Agnieszce wtyczkę dzięki której będzie mogła zadbać o odpowiedni wygląd strony na urządzeniach mobilnych bez koniecznośc grzebania w kodzie.

Agnieszka o współpracy ze mną

Lubię wszystko robić sama, dlatego swoją stronę internetową także chciałam zbudować sama. W trakcie pracy pojawiało mi się jednak dużo wątpliwości i przeszkód. Z częścią sobie poradziłam, ale pozostało trochę spraw, z którymi zupełnie nie wiedziałam co zrobić. Tu z pomocą przyszła Ewa.

Ewa przyjrzała się mojej stronie i sprawdziła problematyczne kwestie. Dla niej okazały się nie być żadnym problemem, dlatego szybko wszystko zaczęło działać tak jak powinno. Byłam zdziwiona, że tak łatwo się uporała z tym, na czym ja utknęłam. Jednak na tym się nie skończyło.

Ewa zwróciła uwagę na kilka kwestii związanych z bezpieczeństwem i prawidłowym działaniem strony. Zaleciła zmianę motywu i zaproponowała taki, z którego jestem bardzo zadowolona.

Dostałam listę wskazówek dotyczących opieki nad stroną tak, aby zawsze wyglądała, ładowała się i po prostu działała tak, jak bym tego chciała. Ewa pomyślała o kwestiach, które mi nawet nie przyszły do głowy. To było bardzo przydatne. Teraz czuję, że moja strona internetowa jest naprawdę dobra. Jestem przekonana, że w przyszłości wielokrotnie będę się zgłaszać do Ewy po szybką pomoc.

Podoba Ci się sposób, w jaki pracuję?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Bezpłatna konsultacja